Bildiri Gönderme - Paper Submission


Bildiri özetlerinin gönderilmesi için son gün (Deadline for Submission of Poster Abstracts):  06 Ekim 2017
Kabul edilen bildirilerin ilanı: 13 Ekim 2017
Özet metin gönderim adresi  (Submit Abstract):   unidokap@ktu.edu.tr    

Sempozyum ücretsiz olup bildirili ya da bildirisiz tüm katılımcıların ad soyad, unvan, kurum adı ve iletişim bilgilerini unidokap@ktu.edu.tr adresine göndererek kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Bildirilerin daha önce başka bir yerde sunulmamış veya yayınlanmamış olması gerekir.

Sempozyuma bildirili olarak katılanların konaklama ve yemek (kahvaltı, öğle ve akşam) hizmetleri ücretsiz olarak karşılanacaktır.


Özet Metin Yazım Kuralları

Hakem sürecinden geçen ve telif hakkı devredilip sempozyumda sunulan bildiriler sempozyum sonunda ÜNİ-DOKAP web sitesinde  online yayınlanacaktır.

Bildiriler bilimsel ve özgün olmalıdır.
Bildiri özetleri konuyu ana hatlarıyla açıklamalıdır.
Bildiri özetleri elektronik posta ile gönderilmelidir. Özet ile birlikte katılımcı adı, unvanı, kurumu, e-posta adresi, iletişim bilgileri de gönderilmelidir.

  • Özet, bildiri başlığını, çalışmanın amaç ve kapsamını, yöntemini, temel kaynaklarını, alana yönelik özgün katkısını içermeli ve 300-400 kelime arasında olmalıdır. Özet Metini: 12 punto Times New Roman ile iki yana yaslı olarak yazılacak, satır aralığı 1,5 cm ve kenar boşlukları 2,5 cm olacaktır. Ana Başlık: Kalın (bold) ve büyük harflerle ve 12 punto Times New Roman ile yazılacak, sayfada ortalanmış olarak yer alacaktır. Yazar(ların) Adı ve Soyadı: Her kelimenin ilk harfi büyük olarak ve tümü 12 punto Times New Roman ile kalın (bold) olarak yazılacak, sayfada ortalanmış olarak yer alacaktır. Akademik Unvan/Kurum (Varsa) her kelimenin ilk harfi büyük olarak ve tümü 12 punto Times New Roman ile yazarın adı ve soyadının altında parantez içinde yazılacak ve sayfada ortalanmış olarak yer alacaktır. E-posta Adresi: Kurum ve unvan bilgilerinin yanına yazılmalıdır. Bildiri dili Türkçe ya da İngilizce olarak tercih edilebilir. Türkçe yazılmış bildirilerde İngilizce yazılmış özet (Abstract) bölümü olması zorunludur.

Sempozyumda sunulan bildirilerin daha sonra tam metinleri istenecek ve Aralık-2017 tarihinde bildiriler kitabı olarak basılacaktır. 


Konaklama ve Ulaşım

Karadeniz Teknik Üniversitesi Koru Otel
Adres: KTU Merkez Kampüsü-TRABZON
Telefon: 0462 328 08 15 - 377 35 47
Faks: 0462 328 08 23
E-mail: koruotel@ktu.edu.tr

Sempozyumun yapılacağı kongre merkezi ile KTÜ Koru Otel aynı yerde bulunmaktadır. Her ikisinin de Trabzon Havalimanına mesafesi 10, Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminaline ise 5 dakikadır. Trabzon şehir merkezi ise 3,5 km uzaklıktadır.

Sempozyuma bildirili olarak katılanların konaklama ve yemek (kahvaltı, öğle ve akşam) hizmetleri ücretsiz olarak karşılanacaktır.


Sempozyum Yeri
KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi
Trabzon/TÜRKİYE